29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

indir (2)

MİLLİ BAYRAMIMIZDA ÇOK MUTLUYDUK

29 Ekim 2013 Cumhuriyet Bayramı

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yönetim şeklinin Cumhuriyet olarak kabul edilişinin 90. yılında veli ve öğrencilerimizle okulda buluştuk.

Cumhuriyet; halkın kendi kendisini yönettiği, halk idaresi anlamına gelen, insan haysiyetine yakışır en iyi yönetim şeklidir. Cumhuriyetimizin kurucusu Türk Milleti’nin Önderi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün “En büyük eserimdir” dediği ve O’nun korunmasını Türk Gençliği’ne emanet ettiği değerler bütünüdür.

Gençliğimize emanet edilen bu değerin müdafaa ve muhafazasını sağlayarak gelecek nesillere aktaracak gençliğimizde, emanete sahip çıkma bilinci oluşması ve bunun bir milli bayram olarak kutlanması için öğrenci ve öğretmenlerimizle gerçekleştirdiğimiz etkinliklerde bir bütünlük oluşturduk.

Türk Halkı’nın aynı değerler paydasında birlik oluşturmasına ve geleceğe daha emin adımlarla yürümesine katkı sağlayan milli bayramların, her yaştan vatandaşımızı kucaklayacak etkinliklerle ve coşku içinde idrak edilmesi milli bir görevdir. Bu şuurla okulumuzda yaptığımız etkinlikler veli ve öğrencilerimizde istenilen memnuniyeti sağlamıştır.

Birlik içinde nice yıllara…..